Nejprodávanější

Akáciový nábytek


Dřevo z akácie je jedním z nejtvrdších a nejsilnějších na světě. Je silnější než dub, ale výjimečně flexibilní a odolný vůči povětrnostním vlivům. Kvůli extrémní tvrdosti je velmi obtížné ho jemně opracovávat, a proto byl zřídkakdy používán pro nábytkářský průmysl. Akáciové dřevo bylo díky své dlouhé životnosti ještě více oblíbené ve stavbě lodí, mostů a ohrad. Všude tam, kde jste se zcela museli spoléhat na stálost a trvanlivost materiálu. S rostoucí zálibou čistého a jednoduchého designu, akáciové dřevo konečně zaujalo zájem výrobců nábytku a designérů. Celodřevěný nábytek z akáciového dřeva je pestrý, elegantní, žílovaný a s impozantní dlouhověkostí patří do malé skupiny nadčasového nábytku, který nikdy nevyjde z módy.

Péče o dřevo

S náležitým zpracováním nábytku z akáciového dřeva se držíme hesla: méně je více! Protože akáciové dřevo, bez ohledu na to, jak byl povrch ošetřen, potřebuje extrémně malou péči. Naopak, čisticí prostředky pro domácnost, brusiva, ale také různé vosky a oleje mohou způsobit vážné poškození nábytku. Proto je nejlepší použít pouze mírně navlhčenou látku, abyste odstranili prach z vašeho akáciového nábytku. Pokud čistíte povrchy interiéru a exteriéru, doporučujeme použít dva různé hadříky. To snižuje riziko vzniku prachu na vnitřních plochách, což způsobuje malé škrábance na vnějších plochách. Je lépe neumisťovat na nábytek z akáciového dřeva teplé nebo mokré předměty. Může to vytvořit škaredé, světlé skvrny v dřevě, které se bohužel stěží odstraní. Pokud vylijete něco na neošetřené, naolejované nebo voskované akáciové dřevo, tekutinu rychle odstraňte. Pouze tímto způsobem ji můžete zabránit proniknout hluboko do pórů dřeva a zůstat tam jako permanentní, nepříjemná vzpomínka. Nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak ji odstranit, je kuchyňský papír. Lakovanému akáciovému nábytku můžete každý rok jemně osvěžit lesk leštidlem na nábytek.
Nebojte se, jestli váš masivní nábytek v průběhu času mírně ztmavne. To je povaha akáciového dřeva, je nevyhnutelné a zcela normální. Chcete-li zajistit stejnoměrné ztmavnutí na všech místech, nejkrásnější místo pro váš nábytek je místo s konstantním světlem na celém povrchu.

Původ

Akáciové dřevo získáváme z přísně kontrolované a ekologicky udržitelné plantáže v Indii. S průměrnou roční teplotou nad 20 stupňů Celsia a stále vysokou vlhkostí se akácie stromy cítí zvláště dobře na subkontinentu a dobře rostou. Dlouholetá vegetační doba kolem 30 let, žádná chemikálie, která poškozují životní prostředí a zdokonalené způsoby pěstování, přinášejí zdravé a silné akácie, které produkují dřevo nejvyšší kvality. Vzhledem k tomu, že akáciové dřevo je přírodní produkt, každý kus akáciového nábytku vypadá jinak. Mírné barevné odchylky nebo nepravidelnosti v dřevě, jako jsou díry po sucích nebo vměstky, dělají nábytek z masivního dřeva nenapodobitelný, krásný jedinečný kus, který vám poskytne mnoho let potěšení.


QR kód

nedávno shlédnuté

Žádné produkty

Menu

Top
Porovnat 0