Nejprodávanější

Akáciový nábytek


Dřevo z akácie je jedním z nejtvrdších a nejsilnějších na světě. Je silnější než dub, ale výjimečně flexibilní a odolný vůči povětrnostním vlivům. Kvůli extrémní tvrdosti je velmi obtížné ho jemně opracovávat, a proto byl zřídkakdy používán pro nábytkářský průmysl. Akáciové dřevo bylo díky své dlouhé životnosti ještě více oblíbené ve stavbě lodí, mostů a ohrad. Všude tam, kde jste se zcela museli spoléhat na stálost a trvanlivost materiálu. S rostoucí zálibou čistého a jednoduchého designu, akáciové dřevo konečně zaujalo zájem výrobců nábytku a designérů. Celodřevěný nábytek z akáciového dřeva je pestrý, elegantní, žílovaný a s impozantní dlouhověkostí patří do malé skupiny nadčasového nábytku, který nikdy nevyjde z módy.

Nábytek z hrany stromu - Live

Nejlepší život není rovný! Je plný křivek a okrajů. Někdy to má malé trhliny a zářezy, ale nikdy to není opravdu hladké a prosté! Stromový nábytek Live zachytil život ve své plné kráse. Přirozeně zakřivené tvary pevného akáciového dřeva v kombinaci s práškovým tvrdým kovem vytvářejí jedinečné kusy nábytku plné čisté smyslnosti, charakteru a jedinečné osobnosti. Reálná, přirozená krása neodpovídá žádnému standardu - se stromovými stoly Live, nábytek z hrany stromu, můžeme to nyní dokázat!

Péče o dřevo

S náležitým zpracováním nábytku z akáciového dřeva se držíme hesla: méně je více! Protože akáciové dřevo, bez ohledu na to, jak byl povrch ošetřen, potřebuje extrémně malou péči. Naopak, čisticí prostředky pro domácnost, brusiva, ale také různé vosky a oleje mohou způsobit vážné poškození nábytku. Proto je nejlepší použít pouze mírně navlhčenou látku, abyste odstranili prach z vašeho akáciového nábytku. Pokud čistíte povrchy interiéru a exteriéru, doporučujeme použít dva různé hadříky. To snižuje riziko vzniku prachu na vnitřních plochách, což způsobuje malé škrábance na vnějších plochách. Je lépe neumisťovat na nábytek z akáciového dřeva teplé nebo mokré předměty. Může to vytvořit škaredé, světlé skvrny v dřevě, které se bohužel stěží odstraní. Pokud vylijete něco na neošetřené, naolejované nebo voskované akáciové dřevo, tekutinu rychle odstraňte. Pouze tímto způsobem ji můžete zabránit proniknout hluboko do pórů dřeva a zůstat tam jako permanentní, nepříjemná vzpomínka. Nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak ji odstranit, je kuchyňský papír. Lakovanému akáciovému nábytku můžete každý rok jemně osvěžit lesk leštidlem na nábytek.
Nebojte se, jestli váš masivní nábytek v průběhu času mírně ztmavne. To je povaha akáciového dřeva, je nevyhnutelné a zcela normální. Chcete-li zajistit stejnoměrné ztmavnutí na všech místech, nejkrásnější místo pro váš nábytek je místo s konstantním světlem na celém povrchu.

Nadčasový krásný akáciový nábytek? Ale pouze při správném vnitřním klimatu!

Akaciové dřevo má svou povahu extrémně robustní a výrazně odolné proti škůdcům a houbám, ale je citlivé na špatné vnitřní klima. Stejně jako my lidé, akáciové dřevo se cítí nejpohodlněji s konstantní vlhkostí 45% až 60% a relativně konstantními teplotami. Teplota 20 - 23 stupňů Celsia jsou ideální pro veškerý pevný akáciový nábytek. Při extrémních výkyvech tepla nebo v neustálém okolí zdroje tepla se dřevo akácie výrazně zužuje a rozšiřuje. To může vést ke zkroucení šuplíků, dvířek, nohou a poškození ošetřených ploch. To je důvod, proč ohřívač a kamna nejsou vhodné pro váš kus akáciového nábytku. To platí bohužel a zejména pro podlahové vytápění. Vlhkost na pohodlí vašeho nábytku má stejně velký vliv jako teplo. Koneckonců nejen lidé trpí suchým topným vzduchem, ale také akácie. Dřevo se stává hrubým a křehkým a nakonec se může zlomit. Během delší doby se tyto praskliny mohou stát skutečným problémem nábytku. Interiérové rostliny pomáhají před nízkou vlhkostí. Pokud to nestačí, měli byste mít jednoduchý zvlhčovač vzduchu. Nejenže zajistí, aby se první, malé trhliny v akáciovém dřevě se opět zacelili, ale nábytek bude opět vypadat skvěle. Vaše pokožka a váš dýchací systém budou také nesmírně vděční, že jste si jednoduchými kroky opět zlepšili klima domova.

Původ

Akáciové dřevo získáváme z přísně kontrolované a ekologicky udržitelné plantáže v Indii. S průměrnou roční teplotou nad 20 stupňů Celsia a stále vysokou vlhkostí se akácie stromy cítí zvláště dobře na subkontinentu a dobře rostou. Dlouholetá vegetační doba kolem 30 let, žádná chemikálie, která poškozují životní prostředí a zdokonalené způsoby pěstování, přinášejí zdravé a silné akácie, které produkují dřevo nejvyšší kvality. Vzhledem k tomu, že akáciové dřevo je přírodní produkt, každý kus akáciového nábytku vypadá jinak. Mírné barevné odchylky nebo nepravidelnosti v dřevě, jako jsou díry po sucích nebo vměstky, dělají nábytek z masivního dřeva nenapodobitelný, krásný jedinečný kus, který vám poskytne mnoho let potěšení.


QR kód

nedávno shlédnuté

Žádné produkty

Menu

Top
Porovnat 0